FOSEPTİK ÇUKUR TEMİZLİGİ

Foseptik çukuru temizliği
Yeterli alt yapısı olmayan yerlerde ve pis atıkların kanalizasyona bağlanmadığı yerlerde kapılarının önünde foseptik çukuru bulunur. Zaman zaman ise foseptik kuyusu dolar ve boşaltılması gerekli olur.

Bu gibi durumlarda foseptik kuyu temizliği yapılması gerekir ya da bir şekilde uzman kişileri getirterek alt yapınızın kanalizasyona bağlanması gerekmektedir. Aksi halde bir genişliği olan çukur bir gün dolacaktır ve bunun temizlenmesi önemlidir.

Çünkü pis olan atıklar hatta tuvaletten borular yoluyla gelen dışkılar çevreye zarar vereceği gibi sağlığı da olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden foseptik kuyu temizliği önemli bir konudur eğer giderlerinizin ortak borusu kanalizasyona bağlı değil ise.  Foseptik çukuru bazı yerlerde lağım çukuru adını da almaktadır.

Foseptik çukurları sağlık koşulları göz önünde bulundurularak inşa edilmiş ve pis atıklar için özel olarak oluşturulmuş depolardır. Üzerine bastırarak söylemek gerekir ki foseptik kuyu temizliği zamanı gelmişse mutlaka yapılmalıdır ve sağlık tehlikeye atılmamalıdır. Bu temizleme işlemi için ise vidanjör çağırılıp pis atıkların çekimi yapılmalıdır. Vidanjör pompaların yer aldığı dibe çökmüş atıklar için pompalar yardımı ile çekim yaptıran araçlardır.

Bir kişi aracı yönetir ve çekim işlemi onun yönetimi ile yapılır. Foseptik çukuru temizliği ne kadar sıklıkla yapılmalıdır sorusuna yanıt olarak kesin bir şey söylenemez. Çünkü deponun ne kadar hacmi olduğuna göre değişiklik göstermektedir bu durum. Fakat herhangi bir taşma durumu ile karşılaşıldığında sağlık bakımından oldukça tehlikeli bir durum söz konusu olur.

Foseptik çukurları genel olarak kırsal kesimlerde yaşayanların kullandığı bir yöntemdir. Yeterli alt yapı gelişmemiş olduğundan evlerde ya da işyerlerinde bu lağım çukurlarından bulunur. Nüfus az olduğu için kanalizasyona bağlanma gerek duyulmayan giderlerin son durağı lağım çukuru olmaktadır.

Bazı yerlerde ise özellikle sahil kısımlarında denizin kirlenmemesi için böyle bir yönteme başvurulmuştur. Çünkü kanalizasyon borularından geçen atıklar denizin kilometrelerce ilerisine bırakılır. Fakat buna rağmen dalgalar bir şekilde rüzgar sebebiyle atıkları kumsala getirebilirler.

Yine de durum böyle olsa bile kanalizasyon şeklinde bir alt yapıya sahip olmak sağlık açısından daha iyidir. Daha temiz bir ortam olabilir ve böylece çevre de zarar görmemiş olur. Foseptik kuyu temizliği için deneyimli olan firmalarla anlaşma yoluna gitmeniz sizler için daha faydalı olacaktır. Çünkü deneyimsiz olan firmalar tarafından iyi çekilmeyen foseptik çukurları iyi bir şekilde temizlenmediği takdirde kısa bir zaman sonra tekrar dolacak ve bunun yanı sıra, yeni boşaltılmış olan fakat iyi temizlenemeyen lağım çukuru sağlık açısından çevredeki insanlara tehlike arz edecektir.

NEDEN GESSA?

01

Makine parkurumuzda bulunan son model alt yapı makineleriyle hizmet vermekteyiz.
Dünyanın en önde gelen alt yapı temizlik sistemlerine sahip cihazlar ile müşterilerimize alt yapı, kanal, kanalizasyon çalışmalarında en iyi kusursuz hizmeti sunmaktayız.

02

Sadece internet üzerinde varolan firmalara güvenmeyin!
Referans ve müşteri yorumlarını dikkate alarak inceleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

03

Kanalizasyon hattınızın çökük veya eğim bozukluğunu nasıl tespit ederiz?
Gelişmiş son teknoloji alt yapı kameraları ile hattınızın mevcut dayanılıklık hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

GÜNCEL İÇERİKLER

  • Ümitköy Kanal Temizleme
  • Çayyolu Kanalizasyon Temizleme
  • Bahçelievler Kanal Açma
  • Beysukent Kanal Açma
  • BÜLTENE ÜYE OL

    Firmamızın yeni güncel kampanyalarından haberdar olmak için e-posta adresini yazınız...

    E-mail adresiniz kayıt edilmiştir.